Info@ayyapikepenk.com
0 (507) 526 76 75

Garaj Kapısı Neden Gerekli

Araçları hırsızlara ve dış koşullara korumak için garaj kapısı kullanımı oldukça yaygındır. Bu kapıları arabadan inmeye gerek olmadan uzaktan açıp kapatmak mümkündür. Ham madde olarak genellikle çelik ile alüminyum madenleri tercih ediliyor. Yapının özelliklerine göre üretilen ve güvenliği sağlayan sistemleri, aracını önemseyen insanlar tarafından ilgi görmektedir. Don ve dolu gibi olumsuz hava koşullarına aracı maruz bırakmamak için de etkili bir çözümdür.

Müstakil evlerde, sitelerde ve apartmanlar da uygulaması mümkündür. Oldukça işlevsel olan bu sistemlerin konfor sunduğu da önemli bir gerçek! Ayrıca dekoratif model seçenekleri sayesinde kullanıldığı alana daha hoş bir görünüm kazandırıyor. Farklı renk seçeneklerinin olması da kullanıcıları estetik açıdan rahatlatmaktadır.

Garaj Kapısı Çeşitleri Hakkında

Mimari çizimlerde de yer alan garaj kapısı farklı alternatiflerin olduğu bir sektördür. Ürün seçimi için bu noktada uzman desteğine başvurmak mümkün olmaktadır. Mühendislik gerektiren bu sistemlerde hassas davranmakta yarar vardır. Çeşitlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Kepenk garaj kapıları
  • Profillerle desteklenmiş pvc kapılar
  • Seksiyonel garaj kapıları
  • Yekpare modeller

Bunlar içinde en çok tercih edilenlerden birisi seksiyonel çeşitler olmaktadır. Kapılara uygulanan boyaların da güneşten etkilenmeyen türden olması gerekiyor. Olması muhtemel kazaların önüne geçebilmek için parmak sıkışmasını önleyecek türdü sistemler tercih etmek etkilidir. Firmanın bu noktada ciddi bir etkisi bulunuyor. Bu nedenle alanında tecrübe sahibi uzman firmalardan destek almak gerekiyor.

Seçiminde Dikkat Edilecekler

Nerede kullanılacağı, ne sıklıkla kullanılacağı seçim yaparken göz önünde bulundurulması gereken etkenlerdir. Ayrıca rüzgar yükünün nasıl olacağına da dikkat edilmesi gerekiyor. Doğru bir karar almak için keşif yapmak önemlidir. Farklı çeşitleri arasından ihtiyacınıza ve konutunuza en uygun ürünü tercih etmelisiniz. Değişik modeller içinde mimari yapıyla uyum için olanlara yoğunlaşmak gerekmektedir.

Model belirlerken bakılması gereken unsurlarında başında ölçüler bulunuyor. Garaj kapısı ölçülerinin 16 metrekareden büyük olmaması önemlidir. Aksi takdirde kapı temel özelliğini yitirmektedir. Kiriş mesafesine de bir kriter olarak karşımıza çıkıyor. 25 cm kadar olması gereken kirişler bulunmasa da bazı firmalar kiriş oluşturma işlemi gerçekleştirmektedir. Ek olarak kiriş mesafesinin tercih edilmiş olan motora bağlı olarak değişeceği unutulmamalıdır.

× WhatsApp Destek!