Info@ayyapikepenk.com
0 (507) 526 76 75

Kepenk Sistemlerinin Kullanımı

Günümüzde daha çok esnafların kullandığı kepenk sistemleri güvenlik amaçlıdır. Maddi değeri olan eşyaların satıldığı yerlerde bu ürünleri tercih etmek gerekiyor. Bankalar, kuyumcular ve elektronik cihaz satan yerler kötü amaçlı kişilere karşı bir önlem olarak bu sistemleri taktırmaktadır. Hırsızlık olaylarına karşı bir tedbir ve caydırıcılık taşıyor. Üst düzey güvenliğin sağlanması bakımından önemlidir.

Gelen talepler doğrultusunda tasarımları da değişmiş olan sistemler estetiği de önem veriyor. Çağdaş tasarımların yapılabildiği kepenkleri otomatik ve manuel seçenekleriyle ikiye ayırmak mümkündür. Farklı renk seçeneklerinin bulunması kullanıldığı mekâna uyum sağlamasını da kolaylaştırmaktadır. Farklı özellikleri olan modellerinin olması tüketiciye seçenek sunuyor. Bu sistemler mimari alanda görmeye alışık olduğumuz ürünler arasındadır.

Özelliklerin Göre Kepenk Sistemleri

Transparan ya da bir diğer ifadeyle mikro delikli modeller içerinin kısmen veya tamamen görünmesini sağlamaktadır. Böylece daha estetik ve değişik bir yer oluşturmak mümkün oluyor. Ses ve ısı yalıtımı için de etkili bir çözümdür. Kepenk sistemleri çoğunlukla otomasyona bağlı olmaktadır. Kart, şifre, kumanda ya da buton seçenekleriyle bulunuyor. Ayrıca elektrik kesintisi yaşandığı zaman manuel kullanıma geçiş yapıyor.

Ham madde olarak sistemlerde çoğunlukla alüminyum madeni kullanılmaktadır. Kimi modellerde yardımcı madde olarak poliüretan da bulunuyor. Bu madde koruyuculuğu arttıran önemli bir etkendir. Alüminyum ürünlerde bilindik renklerin dışında da isteğe bağlı olarak her ton uygulanabiliyor. Boyaları alanında uzman kişiler uygulanmakta ve etkili sonuçlar almaktadır.

Kepenklerin Kullanım Alanları

Manuel seçenekleri arasında motorları redüktörlü olan ve olmayanlar bulunmaktadır. İç ve dış duvarlı oluyor. Destek kesiti ortada yerini almaktadır. Bu sistemlerin özel açma sistemleri vardır. Başka sistemlerin kumandaları burayı açmakta başarısız olacaktır. Zira her ürün güvenlik açısından benzersiz bir korumaya sahip olmak durumundadır. Ürünlerin dirençleri hemen hemen aynı olsa da hizmet alınan firmanın uzmanlığına göre küçük farklı olabiliyor.

Güven dışında panjur ve kepenk sistemleri ortama ferahlık da sağlamaktadır. Özel üretim olan bu ürünler belli bir açıklığa kolaylıkla uygulanıyor. Vitrin, pencere ve kapılar en çok tercih edilen yerler arasındadır. Arzu edilen her renge boyanabiliyor olması şıklığına etki ediyor. En önemli kullanım alanı da dış kapılar olmaktadır.

× WhatsApp Destek!